Polecamy

Dziurawiec – naturalny sposób na ból brzucha. Kiedy i jak go stosować?

|
|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ze względu na wyjątkowo jaskrawe barwy, obok dziurawca już na samym wstępie trudno przejść obojętnie. Okazuje się jednak, że ta zachwycająca roślina może cieszyć nie tylko nasze oczy, ale również żołądek. Przed przystąpieniem do regularnego stosowania dziurawca w diecie warto natomiast zapoznać się z kilkoma istotnymi faktami na jego temat.

Dziurawiec – czym jest słynne ziele świętojańskie?

Dziurawiec, zwany także zielem świętojańskim, cieszy się coraz większą popularnością, ale niech nie zmyli nas jego nazwa – ta roślina nie posiada bowiem ani jednej dziury! Jest za to wyposażona w jaśniejsze punkciki, w których gromadzi cenne olejki eteryczne. To właśnie one mogą okazać się istnym zbawieniem dla podrażnionego żołądka. Wystarczy wiedzieć, kiedy i jak wykorzystywać liście dziurawca, aby w zamian otrzymać spektakularne korzyści zdrowotne!

Dziurawiec – przeciwskazania i ewentualne skutki uboczne

Ziele świętojańskie zakwita latem, w okresie od czerwca do września. To również zdecydowanie najlepszy moment na jego zbieranie. Z wprowadzeniem dziurawca do diety warto jednak poczekać przynajmniej do jesieni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – jeden z jego składników (hipercyna) zwiększa wrażliwość komórek na światło słoneczne. Łączenie niektórych leków z prozdrowotną rośliną też nie jest wskazane, w związku z czym przed jej spożyciem warto skonsultować się ze specjalistą.

Nie licząc jednak kilku przeciwskazań, obejmujących zwłaszcza kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby z nadwrażliwością czy zaburzeniami wątroby, stosowanie dziurawca niesie za sobą liczne korzyści dla organizmu.

Na co pomaga dziurawiec? Zastosowanie i właściwości

Jaskrawe ziele nie tylko charakteryzuje się działaniem antybiotycznym, moczopędnym i przeciwbiegunkowym, ale również imponuje bogactwem rozmaitych witamin, takich jak witamina A i C. Dodatkowo, za sprawą rozkurczania mięśni gładkich układu pokarmowego, dziurawiec okazuje się nieoceniony w przypadku wszelkich problemów żołądkowych. Napar z dziurawca najlepiej pić 2-3 razy dziennie przed posiłkami. Efekty gwarantowane!

Pamela Stępień
Pamela Stępień to autorka artykułów i pasjonatka mody oraz urody. Po ukończeniu studiów z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, postanowiła poszerzyć swoje horyzonty, podejmując studia magisterskie w prestiżowej szkole mody w Paryżu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne perfumy męskie: przewodnik po najpopularniejszych nutach zapachowych
|
Jak wybrać idealne perfumy męskie: przewodnik po najpopularniejszych nutach zapachowych
Od odkrycia idealnych nut zapachowych do zrozumienia, jak różne zapachy wpływają na Twoje zmysły - wprowadzimy Cię w tajemnice wyboru perfum męskich.
Porównanie metod odmładzania skóry: mezoterapia igłowa kontra mikrodermabrazja
|
Porównanie metod odmładzania skóry: mezoterapia igłowa kontra mikrodermabrazja
Pod lupą dwie popularne metody odmładzania skóry: mezoterapia igłowa i mikrodermabrazja. Zrozum ich naturę, procesy oraz porównaj rezultaty na tle skutków ubocznych.
Zalety i właściwości biżuterii wykonanej z odpornych na korozję materiałów
|
Zalety i właściwości biżuterii wykonanej z odpornych na korozję materiałów
Odkryj dlaczego biżuteria z korozjo-odpornych materiałów to inwestycja w styl i długowieczność. Badamy korzyści i unikalne właściwości takich pereł.