Polecamy

Męska koszula w kratę – jak ją nosić?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Koszula w kratę jest jedną z najchętniej kupowanych i często używanych, zwłaszcza w przypadku stylizacji nieformalnych. Niestety, ale mężczyźni czasami tworzą nieodpowiednie kompozycje właśnie z koszulą w kratę w roli głównej. Jak sobie z nią radzić? Podpowiadamy.

Rodzaje krat na koszulach

Mówienie o koszuli w kratę jest dość ogólnikowe. W praktyce wyróżniamy kilka rodzajów koszul w kratę w zależności od tego, jaki wzór na nich widnieje. Popularne kraty to:

  • gingham (vichy) – widzimy tu kratki białe i eksponowany na ich tle drugi kolor; bardzo uniwersalna, sprawdza się w sytuacjach półoficjalnych lub jako strój na spotkania rodzinne; nosi się ją pod marynarką lub bez niej;
  • tartan (szkocka krata) – wzór obecny na kiltach lub do nich nawiązujący; bardzo często znajdziemy go na koszulach flanelowych;
  • windowspane – występuje w wielu odmianach barwnych; krata jest tu regularna i szeroko rozstawiona, ale cienka i trudniej ją zauważyć;
  • tattersall – nadająca się na codzienne i półoficjalne okazje kratka, podobna do windowspane, ale tworzona przez kraty w dwóch barwach;
  • madras – bardzo drobna kratka o dwóch kolorach; idealna do eleganckich stylizacji lub wakacyjnych ubiorów, którym chcemy jednak nadać nutę niewymuszonej elegancji;
  • glencheck – wzór składający się z trójkolorowych kwadratów, uznawany za ubiór dość swobodny.

Zalety koszuli w kratę. Dlaczego warto?

Przede wszystkim, jak można wnioskować z obecności różnych typów koszul w kratę, jest to ubiór dość uniwersalny. Różne jego rodzaje możemy wykorzystywać do tworzenia zróżnicowanych stylizacji.

Luźna weekendowa stylizacja

Koszule w kratę zawsze będą się trochę kojarzyły z modą lat 90., jednak ich popularność jest zdecydowanie ponadczasowa. Na ich podstawie można stworzyć luźną weekendową stylizację np. z jeansami. Wówczas dół koszuli zdecydowanie powinien być wypuszczony ze spodni. W przypadku egzemplarzy o długich rękawach można też je podwinąć. 

Można również postawić na wariant ubioru, gdzie koszula w kratę będzie okryciem wierzchnim nałożonym na klasyczny biały lub czarny T-shirt. Chęć personalizacji naszego ubioru i wyróżnienia się w tłumie może nas też pchnąć do wyboru koszulki z interesującym nadrukiem. Pamiętajmy jednak o tym, by kolorystyka koszuli i barwy nadruku pasowały względem siebie. 

Koszula w kratę dla drwala

Stylizacja na drwala może być świetnie dopełniona flanelową koszulą w kratę, np. czerwoną. Dobrze będzie też do tego pasowała kurtka oversize z dobrego jeansu lub sztruksu. 

Elegancka koszula w kratę 

W przypadku chęci stworzenia eleganckiej stylizacji z koszulą w kratę powinniśmy wpuścić jej dół w spodnie. Sam materiał powinien być bardziej delikatny. Dobrym rozwiązaniem stanie się wybór modelu kraty madras lub vichy. Same kolory powinny być raczej niezbyt krzykliwe. Dobra będzie biel, ale też beż, róż lub zieleń. Do tego sportowa marynarka (może być czarna lub granatowa) i chinosy. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie przesadzić – jeśli koszula jest w kratę, to marynarka już nie. Krawat może być jednolity lub wzorzysty, ale trzeba umiejętnie operować kolorem. Dobrze jest dobrać go do koloru kraty. 

Przeczytaj też: https://intely.pl/styl/ferrari-rozwija-swoja-marke-modowa/

Zdjęcie główne: iiii iiii/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną suknię na uroczystość religijną?
|
Jak wybrać idealną suknię na uroczystość religijną?
Odkryj nasze praktyczne wskazówki, aby pomóc Ci wybrać idealną suknię na uroczystość religijną. Poruszamy kluczowe aspekty do rozważenia, aby zapewnić ci poczucie elegancji i komfortu podczas tej szczególnej okazji.
|
Jak wykorzystać szablony malarskie do tworzenia unikalnych botanicznych aranżacji w domu?
Odkryj, jak za pomocą szablonów malarskich wprowadzić do swojego domu unikalne botaniczne aranżacje. Przekształć prostą przestrzeń w małe zielone sanktuarium!
Rozpoznawanie i radzenie sobie z zaburzeniami psychicznymi: praktyczne wskazówki dla pacjentów i ich rodzin
|
Rozpoznawanie i radzenie sobie z zaburzeniami psychicznymi: praktyczne wskazówki dla pacjentów i ich rodzin
Zaburzenia psychiczne, wsparcie dla pacjentów i rodzin. Praktyczne wskazówki.