Polecamy

Dlaczego warto zainwestować w ubrania i dodatki z kaszmiru?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kaszmir jest uważany za najdroższy rodzaj wełny na świecie. Kaszmirowe ubrania kojarzą się z luksusem, a ponadto wymagają właściwej pielęgnacji. Materiał ten powstaje z wełny tak zwanych kóz kaszmirskich hodowanych w Azji. Dlaczego warto zainwestować swoje pieniądze w ubrania i dodatki z kaszmiru? Dowiesz się tego czytając poniższy artykuł.

Dlaczego kaszmir jest tak cenny?

Kaszmir to najdroższy rodzaj wełny na świecie. Jego fenomen leży głównie w grubości włókien kaszmirowych. Są one bardzo cienkie – grubość jednego nie przekracza 18 mikrometrów. Dzięki temu kaszmir jest materiałem lekkim, a zarazem miękkim i puszystym. Co więcej – kaszmir ma właściwości termoregulacyjne. Kaszmirowy sweter będzie w stanie ogrzać Cię nawet w bardzo zimny dzień. Ten materiał jest w stanie zadbać o Twój komfort termiczny w każdą pogodę.

Od czego zależy cena kaszmiru?

Ceny swetrów kaszmirowych mogą nawet kilkakrotnie przewyższać cenę tych wykonanych z owczej wełny. Na tę cenę ma wpływ proces pozyskiwania i produkcji włókien kaszmirowych. Są one wykonywane ręcznie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kozy kaszmirskie mają dużo mniej wełny od owiec. Tkanie kaszmiru też jest bardzo pracochłonne ze względu na grubość włókien.

Uwaga na ubrania „kaszmiropodobne”!

Niestety na sklepowych półkach często można znaleźć ubrania „kaszmiropodobne”. Z tego powodu nie powinno się sugerować naklejkami lub doczepianymi do odzieży metkami, ponieważ one mogą wprowadzić Cię w błąd. Jedynym sposobem na sprawdzenie w sklepie, czy dane ubranie faktycznie powstało z kaszmiru, jest sprawdzenie metki znajdującej się wewnątrz produktu.

Pamiętaj również, że ubrania kaszmirowe nie są tanie. Sweter z tego materiału będzie kosztował kilkaset złotych. Jeżeli więc ubranie z kaszmiru wydaje Ci się podejrzanie tanie, to prawdopodobnie nie jest ono kaszmirowe.

Jak dbać o kaszmirową odzież?

Ubrania wykonane z kaszmiru wymagają szczególnej dbałości i pielęgnacji. Warto pamiętać o tym, że kaszmir najlepiej prać ręcznie w chłodnej wodzie z dodatkiem specjalnego detergentu. Podczas prania należy z ubraniem obchodzić się delikatnie, w żadnym wypadku nie pocierać i nie wykręcać. Suszenie odzieży kaszmirowej powinno odbywać się na płasko, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła. Wypraną odzież najlepiej trzymać złożoną w szafie, ponieważ rozwieszanie jej na wieszakach mogłoby ją odkształcić. Częstotliwość prania kaszmirowych tkanin również nie powinna być zbyt duża. Nie noś kaszmirowych ubrań do intensywnych aktywności, dbaj o nie i dobrze się z nimi obchodź. W ten sposób będziesz mógł długo cieszyć się ich żywotnością i wyglądem.

Zdj. główne: Johnstons of Elgin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odkryć magię naturalnych kamieni w codziennej biżuterii?
|
Jak odkryć magię naturalnych kamieni w codziennej biżuterii?
Odkryj nieocenioną moc i urok naturalnych kamieni przejawiający się w codziennej biżuterii. Dowiedz się, jak wybierać i nosić kamienie, które pasują do Twojej osobowości i stylu życia.
Krawaty – sposób na stylowy wygląd
|
Krawaty – sposób na stylowy wygląd
Krawaty - dodatek, który podkreśla Twój styl. Odkryj różnorodność wzorów i kolorów, dopasuj do kształtu twarzy i zachwyć elegancją.
Rozpoznawanie i radzenie sobie z zaburzeniami psychicznymi: praktyczne wskazówki dla pacjentów i ich rodzin
|
Rozpoznawanie i radzenie sobie z zaburzeniami psychicznymi: praktyczne wskazówki dla pacjentów i ich rodzin
Zaburzenia psychiczne, wsparcie dla pacjentów i rodzin. Praktyczne wskazówki.